Genel

Kök Hücre Saç Ekimi: Saç Kaybı Tedavisinde Yenilikçi Çözüm

kok_hucre_sac_ekimi

Saç hem kadınlar hem de erkekler için estetik görünümün en önemli öğelerinden biridir. İlerleyen yaş, düzensiz beslenme, genetik faktörler, yoğun kozmetik ürün kullanımı ve stres gibi birçok neden saç köklerinin güçsüzleşmesine ve dolayısıyla dökülmesine neden olabilir. Bu durum da saç kaybının ilerlememesi için hem kadınlar hem de erkekler birçok farklı tedavi yöntemine başvurabilir. Yoğun saç kaybı sonucunda en sık uygulanan yöntem saç ekimidir. Ancak bu aşamaya gelmeden önce saç kaybını önlemek ve saç köklerini güçlendirmek için farklı tedaviler de uygulanabilmektedir. Kök hücre tedavisi de bu yöntemlerden biridir. 

Kök hücre saç ekimi nedir? Bilmeniz gereken temel bilgiler

Kök hücre tedavisi ya da daha çok bilinen adıyla PRP, saç dökülmesini önlemek, saç köklerini besleyerek yeni saç teli üretimini sağlamak ve saç tellerini güçlendirmek için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Kişinin saç dökülme seviyesi saç ekimi için uygun aşamada değilse ancak yine de kişi görünümünden rahatsızsa PRP tekniği en uygun seçenektir. Aynı zamanda PRP saç ekimi operasyonu sırasında da destekleyici tedavi olarak uygulanabilir. Kişinin kendisinden alınan kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılması ve saç dökülmesi yaşanan bölgeye enjekte edilmesi işlemi olarak tanımlayabileceğimiz bu yöntem oldukça etkilidir. 

Kök hücre terapisi ile saç ekimi: Nasıl gerçekleştirilir ve avantajları nelerdir?

Kök hücre tedavisi, kas ve iskelet sistemi hastalıklarının tedavisinden doku hasarlarının onarımına hatta implant tedavisinde hızlı iyileşme sürecinin desteklenmesine kadar son derece başarılı sonuçlar elde edilen bir yöntemdir. Saç dökülmesi sorunlarının önlenmesinde de sıkça kullanılan bu yöntem bu alanda da oldukça başarılı sonuçlar verir. Kök hücre tedavisi ile saç ekimi için öncelikle kişiden bir miktar kan alınır. Ardından bu kan içinde özel bir jel olan tüpe alınır ve ardından bu tüp santrifüje konularak plazma kısmına ayrıştırılır. Elde edilen bu plazmalar enjeksiyon yöntemi ile saç dökülmesi olan alana uygulanır. Kök hücre saç ekimi 2 ila 4 haftalık aralıklarla uygulanabilen bir yöntemdir. Ortalama 3-4 seans uygulanan bu yöntem kişinin ihtiyacına göre mezoterapi ile birleştirilerek de uygulanabilir. 

Kök hücre terapisinin en önemli avantajı saç ekimi operasyonu kadar maliyetli olmamasıdır. Aynı zamanda saç dökülmesinin her aşamasında uygulanabildiği için saç dökülmesini durdurma ve yeni saç kazanımı sağlanması konularında da etkilidir. 

Kök hücre saç ekimi fiyatları: Maliyet ve uygun seçenekler

Saç dökülmesi hem kadın hem de erkekler için oldukça büyük bir sorun haline gelebilir. Saç dökülmesinin durdurulması ve yoğun saç kaybı yaşanmaması için kök hücre saç ekimi en etkili yöntemlerden biridir. Kök hücre saç ekimi fiyatları uygulanan seans sayısına göre farklılık gösterebilmektedir. Yaşadığınız saç sorunları ile ilgili en doğru teşhisi almak, bu soruna yönelik uygun tedavi yöntemlerini belirlemek ve kök hücre saç ekimi konusunda fiyat ve uygulama şekli gibi merak ettiğiniz tüm detayları öğrenmek için Anatolia Hair Clinic’in uzman kadrosu ile iletişime geçebilirsiniz.

Kök hücre saç ekimi sonrası iyileşme: Süreç ve beklentiler

Kök hücre saç ekimi tedavisi uygulandıktan 15 dakika sonra saç köklerini beslemeye ve olumlu etkilerini göstermeye başlar. Elbette bu gözle görülebilen bir etki değildir. Kök hücre saç ekiminin etkilerini tamamen görebilmek için 3 ila 4 haftalık bir sürece ihtiyacınız olacaktır. Burada önemli olan bir diğer nokta da bu yöntemin belirli seans aralıklarında düzenli olarak uygulanması gerekliliğidir. Bu seans sayılarına ihtiyacınıza göre uzmanlar ile birlikte karar verebilirsiniz. Kök hücre saç ekimi sonrasında iyileşme sürecinde işlem yapılan bölgeyi darbelerden korumanız oldukça önemlidir. Aynı zamanda işlem sonrasında ortalama 1 haftalık süreçte bölgede ağrı ve sızlama hissedebilirsiniz. Bu durumda da bölgeye soğuk kompres uygulamak ağrılarınızın hafiflemesine yardımcı olacaktır. Son olarak bölgeyi enfeksiyon riskine karşı steril tutmak da oldukça önemlidir. Daha detaylı bilgi almak için Anatolia Hair Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Related Posts