Saç Ekimi

Safir Saç Ekimi Nedir?

Safir saç ekimi temelde farklı bir saç ekim tekniği olmamaktadır. Halk arasında safir saç ekimi olarak kullanılan teknik aslında FUE tekniğinde safir uçların kullanılmasıdır. Son derece değerli bir maden olan safirden üretilen bu uçlar yeni bir saç ekim tekniği yerine FUE saç ekim tekniğinde yapılan bir inovasyondur. FUE saç ekiminde saç köklerinin yerleştirilmesi için açılması gereken mikro kanalların açma işleminde metal silit yerine özel olarak tasarlanmış olan üç boyutlu safir uçlar kullanılmaktadır.

Safir Saç Ekimin Avantajları Nelerdir?

Safir FUE tekniğinin uygulanmasının en büyük avantajı çelik uçlara göre çok daha estetik ve sonuçların elde edilebilmesidir.

Safir uçlu kalem ile açılan mikro kanallar çelik uçla açılanlara göre daha küçük ve pürüzsüz olmaktadır. Bu özelliğinden dolayı da safir saç ekiminde doku tahribatı daha az olmaktadır.

Çevre dokuların daha az hasar görmesi aynı zamanda daha az ödemin oluşmasına ve doğal olarak iyileşme sürecinin daha hızlı olmasını sağlamaktadır.

Safir saç ekim tekniği ile alınan saç kökleri istenilen açıda yerleştirilebildiğinden saç ekiminden alınan sonuç çok daha doğal olmaktadır.

Son olarak safir uçlu kalemler sadece saç kökü boyutunda mikro kanallar açtığı için hastaların gereksiz acı çekmelerinin de önüne geçer.

Safir Saç Ekiminin Sonuçları

Safir saç ekimi tekniğinin kullanılması hastaların daha hızlı iyileşerek günlük hayatlarına daha hızlı bir şekilde dönmelerini sağlamaktadır. Bunun yanında safir saç ekim tekniğinin kullanılması sayesinde hastalar saç ekimi sonrasındaki süreci çok daha konforlu ve kolay bir şekilde geçirebilmektedir.

Safir uçlu kalemler ile açılan mikro kanallar çelik uçlara göre daha küçük olduğu için saç ekimi daha sık aralıklarla gerçekleştirilebilir. Bu da daha gür saçlara sahip olunmasını sağlar.

Safir saç ekim tekniği ile saç ekiminin sonuçları kısa süre içerisinde alınır. Ayrıca en iyi sonuçların elde edilmesi de yine safir saç ekimi tekniği ile olmaktadır.