Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi Nedir?

Çeşitli sebeplerde yaşanılan saç dökülmeleri bazı durumlarda geri döndürülemez olmaktadır. Bu durumda bireylerin kendilerini daha iyi hissetmeleri ve özgüvenlerini geri kazanmaları için saç ekimi tedavilerinden yararlanmaktadır. Saç ekimi farklı teknikler ile uygulanan ve başarı sonuçları her geçen gün artan tek tedavi seçeneği olmaktadır.

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE saç ekimi tekniğinde öncelikle transplantasyonu yapılacak olan saç köklerinin çok iyi seçilmesi gerekmektedir. Bu saç köklerinin sağlıklı olması başarı ihtimalini artıracaktır. Ayrıca FUE tekniğinde donör bölgeden doku alınmasına gerek bulunmamaktadır. Bu sebeple de hastalarda herhangi bir dikiş izi ya da kesi bulunmaz.

FUE tekniğinde öncelikle saç kökleri donör bölgeden toplanmaktadır. Daha sonrasında sorun yaşanılan bölgeye toplu olarak değil tek tek ekilmektedir. Donör bölgeden saç kökleri toplanmadan önce ise saçların kısa bir şekilde tıraş edilmesi gerekmektedir.

FUE tekniği ile saç ekimi yapılırken hem donör bölgeye hem de transferin yapılacağı bölgeye lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu sayede hastalar herhangi bir acı ya da rahatsızlık hissi yaşamazlar. FUE tekniği ile saç ekiminin süresi ise uygulama yapılacak alana göre değişiklik göstermektedir.

FUE Tekniğinin Avantajları

FUE tekniğinin hastalar açısından en önemli avantajı saç köklerinin genetik olarak dökülme özelliği bulunmamasından dolayı ekim yapılan bölgede ki saç köklerinin kalıcı olmasıdır. Daha sonrasında ise ekim yapılan saçlar hayat boyu uzamaya devam eder.

Yeni saçlara sahip olan hastaların kendilerine olan güvenleri yerine gelir.

FUE işleminde herhangi bir kesi ve dikiş söz konusu olmadığı için hastalarda herhangi bir iz kalmaz.

FUE tekniği uygulanırken hastalar acı hissetmez ve iyileşme süresi ise çok daha kısa olur.

Ekim yapılan saçların görünümü son derece doğal olur ve dışarıdan hiçbir şekilde fark edilmez.

FUE Saç Ekiminden Sonra İyileşme Süreci

FUE saç ekimin uygulamasından sonra hastalar özellikle uygulama yapılan bölgenin korunmasına dikkat etmeleri gerekmektedir. Aşınmaya neden olabilecek etkenlerden uzak durulması gerekir. Bu sebeple de uygulamadan sonra bir süre saçların yıkanmaması gerekir. Ayrıca hava şartlarından ve nem de bölgenin korunması önemlidir.